Galerie firem

TŰV SŰD Czech

Ve smyslu svého poslání usiluje PIN o to, aby byl hostitelem špičkových technologií jako základu vývojových činností především z oblasti automobilového průmyslu, mikroelektroniky a robotiky. Jedním z typických příkladů je vybudování vývojové laboratoře a zkušebny airbagů společností TŰV SŰD, která představuje technologickou investici ve výši 1 mil. EUR. Vybavena technologiemi splňujícími nejnovější požadavky trhu umožňuje nově např. zkoušky s regulací vlhkosti (simulace stárnutí dílů) a také výstřely airbagů přímo uvnitř klimatické komory. Výjimečné vlastnosti laboratoře jsou dány dvěma klimatickými komorami s pracovním režimem od minus 70 do plus 150 stupňů Celsia, modelování vlhkosti od 15 do 95 % a další špičkové vlastnosti. Provoz laboratoře byl zahájen v listopadu 2012.

Podstatnou část vývojové laboratoře tvoří 12 kanálový počítačový systém pro dokumentaci a analýzu výstřelových testů snímaných systémem rychloběžných kamer zhotovujících až 9000 snímků za sekundu v rozlišení 1024x1024 pixelů, při nižším rozlišení lze dosáhnout až 100 tisíc snímků za sekundu. Intenzivní osvětlení zajišťují bílá světla Mitronic.

Přestože je vývojová laboratoř předurčena především pro automobilový průmysl, lze ve volné kapacitě poskytnout služby klimatických komor i pro vývojové a zkušební aplikace zájemcům z jiných průmyslových odvětví.